Mořský kolagen a jeho benefity

Proč je kolagen důležitý?

Kolagen je základním prvkem pojivových a podpůrných tkání. Je hlavní bílkovinou obsaženou v kůži, šlachách, kostech a vazivu. Díky němu je naše pokožka pevná, pružná a netrápí nás bolesti kloubů. Nicméně s věkem dochází každoročně k úbytku kolagenu v organismu.

Mezi dvaceti a třiceti lety kůže začne ztrácet přibližně 1 % kolagenu ročně, což vede ke ztrátě elasticity, pevnosti a vláčnosti pleti. Po 45. roku života již vlastní tvorba kolagenu téměř neprobíhá.

Ztráta kolagenu může být i rychlejší, a to kvůli fotostárnutí, znečištění, kouření a nesprávné výživě.

Kolagen lze do kůže opět doplnit nebo alespoň zpomalit jeho ztrátu či rozklad.

O kyselině hyaluronové

Kyselina hyaluronová je součástí pojivových, epitelárních a nervových tkání. Má mimořádnou schopnost poutat vodu v kůži a tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty.

Je to tělu přirozená látka, kterou je potřeba průběžně doplňovat. Vyskytuje se především ve vnitřnostech většiny živočichů.

Naše kyselina hyaluronová, kterou ke kolagenu přidáváme, je vyrobena v České republice, a to fermentací bakteriálních kultur bez potřeby živočišných složek.

Kolagen společně s kyselinou hyaluronovou jsou výborní pomocníci pro dlouhodobé udržování optimální hydratace a přirozeného vzhledu pokožky.

Vitamín C a jeho vliv na podporu tvorby kolagenu

Další nedílnou součástí je vitamín C, který produkci kolagenu podporuje. Naopak nedostatek vitamínu v těle kolagen dokonce poškozuje, jeho doplňování je tedy opravdu nezbytné. Pokud tedy chcete podpořit přirozenou tvorbu kolagenu, můžete začít pravidelným doplňováním vitamínu C.

V našich výrobcích je přidaný vitamín C v ideální dávce, aby efektivně pomohl produkci a doplnění kolagenu a zároveň tělo nepřijímalo zbytečně veliké množství, které nemůže využít.

Obsah balení a složení

Hydrolyzovaný mořský kolagen, Vitamín C, Kyselina hyluronová, přírodně identické aroma, sukraloza

 

 

200 g

1 dávka (5 g)

Kolagen

176 g

4,4 g

Vitamín C

12 g

0,3 g

Kyselina hyluronová

8 g

0,2 g

Sukralóza

4 g

0,1 g

 

Balení a dávkování

Přípravek je balený v sypké formě společně se lžičkou, kterou se nabere cca 5 g směsi. Tuto směs je potřeba důkladně rozmíchat v menším množstvím vody, poté doplnit do přibližně 200 - 250 ml a vypít. Dávkování a četnost užívání jsou určené podle věku, stylu života a subjektivní potřeby.

Při nedostatku kolagenu doporučujeme nejdříve provést intenzivní kúru trvající dle potřeby přibližně 2 - 3 týdny s vyšším dávkováním. Podle získaných účinků poté dávky snížit a dále užívat každý den nebo například 3x týdně, podle vašeho věku a subjektivního pocitu potřeby.

Doporučené denní dávka: 5 - 10 g směsi denně.

Kolagen LéčivkyTom

Kolagen s vitamínem C nabízíme ve dvou variantách - čistý a obohacený o kyselinu hyaluronovou.

Kolagen s vitamínem C je určený spíše jako péče pro mladší pleť nebo pro začínající vrásky, pro podporu růstu vlasů a pevnost nehtů. Může také pomoci při tvorbě akné a celkové vypnutí a vyhlazení pleti.

Kolagen s vitamínem C a kyselinou hyaluronovou je ideální pro intenzivní hydrataci a výživu pleti. Je ideální jak pro citlivou a suchou pleť, která ještě více trpí především v chladnějším počasí, tak pro mastnou, kterou hydratuje nemusí se tak pleť promazávat sama. Také je ideální pro regeneraci, například při hojení jizev. Prospěšný také může být při problémech s celulitidou nebo striemi. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení