Mořský kolagen a jeho benefity

Proč je kolagen důležitý?

Kolagen je základním prvkem pojivových a podpůrných tkání. Je hlavní bílkovinou obsaženou v kůži, šlachách, kostech a vazivu. Díky němu je naše pokožka pevná, pružná a netrápí nás bolesti kloubů. Nicméně s věkem dochází každoročně k úbytku kolagenu v organismu.

Mezi dvaceti a třiceti lety kůže začne ztrácet přibližně 1 % kolagenu ročně, což vede ke ztrátě elasticity, pevnosti a vláčnosti pleti. Po 45. roku života již vlastní tvorba kolagenu téměř neprobíhá.

Ztráta kolagenu může být i rychlejší, a to kvůli fotostárnutí, znečištění, kouření a nesprávné výživě.

Kolagen lze do kůže opět doplnit nebo alespoň zpomalit jeho ztrátu či rozklad.

O kyselině hyaluronové

Kyselina hyaluronová je součástí pojivových, epitelárních a nervových tkání. Má mimořádnou schopnost poutat vodu v kůži a tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty.

Je to tělu přirozená látka, kterou je potřeba průběžně doplňovat. Vyskytuje se především ve vnitřnostech většiny živočichů.

Naše kyselina hyaluronová, kterou ke kolagenu přidáváme, je vyrobena v České republice, a to fermentací bakteriálních kultur bez potřeby živočišných složek.

Kolagen společně s kyselinou hyaluronovou jsou výborní pomocníci pro dlouhodobé udržování optimální hydratace a přirozeného vzhledu pokožky.

Vitamín C a jeho vliv na podporu tvorby kolagenu

Další nedílnou součástí je vitamín C, který produkci kolagenu podporuje. Naopak nedostatek vitamínu v těle kolagen dokonce poškozuje, jeho doplňování je tedy opravdu nezbytné. Pokud tedy chcete podpořit přirozenou tvorbu kolagenu, můžete začít pravidelným doplňováním vitamínu C.

V našich výrobcích je přidaný vitamín C v ideální dávce, aby efektivně pomohl produkci a doplnění kolagenu a zároveň tělo nepřijímalo zbytečně veliké množství, které nemůže využít.

Obsah balení a složení

Hydrolyzovaný mořský kolagen, Vitamín C, Kyselina hyluronová, přírodně identické aroma, sukraloza

 

 

200 g

1 dávka (5 g)

Kolagen

176 g

4,4 g

Vitamín C

12 g

0,3 g

Kyselina hyluronová

8 g

0,2 g

Sukralóza

4 g

0,1 g

 

Balení a dávkování

Přípravek je balený v sypké formě společně se lžičkou, kterou se nabere cca 5 g směsi. Tuto směs je potřeba důkladně rozmíchat v menším množstvím vody, poté doplnit do přibližně 200 - 250 ml a vypít. Dávkování a četnost užívání jsou určené podle věku, stylu života a subjektivní potřeby.

Při nedostatku kolagenu doporučujeme nejdříve provést intenzivní kúru trvající dle potřeby přibližně 2 - 3 týdny s vyšším dávkováním. Podle získaných účinků poté dávky snížit a dále užívat každý den nebo například 3x týdně, podle vašeho věku a subjektivního pocitu potřeby.

Doporučené denní dávka: 5 - 10 g směsi denně.

Kolagen LéčivkyTom

Kolagen s vitamínem C nabízíme ve dvou variantách - čistý a obohacený o kyselinu hyaluronovou.

Kolagen s vitamínem C je určený spíše jako péče pro mladší pleť nebo pro začínající vrásky, pro podporu růstu vlasů a pevnost nehtů. Může také pomoci při tvorbě akné a celkové vypnutí a vyhlazení pleti.

Kolagen s vitamínem C a kyselinou hyaluronovou je ideální pro intenzivní hydrataci a výživu pleti. Je ideální jak pro citlivou a suchou pleť, která ještě více trpí především v chladnějším počasí, tak pro mastnou, kterou hydratuje nemusí se tak pleť promazávat sama. Také je ideální pro regeneraci, například při hojení jizev. Prospěšný také může být při problémech s celulitidou nebo striemi. 

Zpět do obchodu